75 języków, 170 krajów, 5 mld dokumentów. Robert Stalmach podsumowuje 2015 rok w Newspoint

75 języków, 170 krajów, 5 mld dokumentów. Robert Stalmach podsumowuje 2015 rok w Newspoint

To był dobry rok dla Newspoint! Były wyzwania, zwroty akcji i niespodzianki, ale przede wszystkim sukcesy. Rośniemy, zdobywamy nowe przyczółki i wprowadzamy nowe usługi.

Skuteczny monitoring musi być kompleksowy, dlatego jeden z naszych priorytetów to ciągłe zwiększanie pokrycia wszystkich mediów – konsekwentnie dodajemy nowe źródła social media (w tym fora i blogi), portale i serwisy informacyjne, tytuły prasowe, czasopisma, stacje radiowe i kanały telewizyjne. Cały czas budujemy archiwum danych – na ten moment już prawie 10 letnie. To duża wartość dla firm badawczych, agencji i wszystkich klientów końcowych, którzy potrzebują bardziej zaawansowanych analiz.

Działamy międzynarodowo. Zbieramy 75 języków ze 170 krajów świata (potrafimy rozpoznawać lokalne wersje językowe). W tym roku będziemy zdobywać kolejne rynki. Tworzymy produkt z myślą o rynku globalnym i dostępnością 24h na dobę.

Monitoring mediów to nasz core business, ale nie jedyny. Chcemy klientom oferować nie tylko dane, ale i ich analizę. Aspirujemy do bycia doradcami, a nie tylko dostawcą danych. Dlatego oprócz ilościowej i jakościowej analizy treści wystartowaliśmy w ubiegłym roku z CAWI. W 2016 dodamy IDI i FGI. Dostarczamy dane największym firmom konsultingowym i badawczym w Polsce, przygotowujemy też infografiki, raporty medialne i whitepapery dla największych marek.

Od strony technicznej cały czas pracujemy nad zakresem zbieranych danych – w tej chwili monitorujemy ponad 10 tys. polskich i ponad 140 tys. zagranicznych serwisów www. Liczba zbieranych źródeł social media idzie w miliony, a przyrost jest wykładniczy. W indeksie z wszystkich mediów mamy już ponad 5 mld dokumentów. Na pewno w 2016 będziemy dalej intensywnie rozwijać nasz panel – będą nowe funkcje i nowe warstwy prezentacji danych. Do wcześniej dostępnych wskaźników takich jak share of voice czy share of discussion dodaliśmy ostatnio AVE, płeć autorów i metadane (zasięg społecznościowy). W 2016 dodamy kolejne nowe funkcjonalności. Staramy się być szybcy, elastyczni i słuchać potrzeb klientów. Dzięki temu od lat mamy bardzo niski, być może najniższy współczynnik rotacji klientów na rynku.

Jakość danych to nasz priorytet. Jesteśmy zdeterminowani, żeby nadal być pod tym względem liderem rynku. Wydajność, stabilność, szybkość, pokrycie to słowa klucze w naszym patrzeniu na rozwój narzędzia od strony technologicznej.

Cały czas analizujemy źródła pozyskiwania leadów sprzedażowych i optymalizujemy konwersje, porównujemy CTRy i CPC na różnych kanałach. Na tej podstawie dobieramy kanały do działań zależnie od potrzeb; niektóre dają lepsze zwroty zasięgowe a inne per lead. Staramy się być data-driven, rozwijamy raportowanie i śledzimy wyniki tak żeby wciąż optymalizować działania i procesy.

Pod koniec roku zorganizowaliśmy wspólnie z partnerami duży event w Łazienkach Królewskich – konferencję #SocialCommerceDay z nadkompletem uczestników i nie był to z pewnością nasz ostatni taki projekt. Nie zamykamy się też na bardziej kameralne formy – niedawno uruchomiliśmy comiesięczne szkolenia z social mediów i badań w naszej siedzibie.

Wielkie podziękowania za to wszystko dla naszych klientów, partnerów, zwolenników i wszystkich dzięki którym wciąż mamy motywację do ciężkiej pracy. Wszystkie projekty o których mowa powyżej, rozwój i starania nie miałyby sensu gdyby nie nasi KLIENCI – wszyscy od freelancerów i najmniejszych firm po topowe polskie i globalne marki. To dzięki Wam jesteśmy tu gdzie jesteśmy i możemy się rozwijać. I dzięki Wam ten rok znów będzie jeszcze lepszy niż poprzedni!

Robert Sadowski
Robert Stalmach